Muhsin Yazıcıoğlu Hayatı

Muhsin Yazıcıoğlu

 

Muhsin Yazıcıoğlu 1954 yılında Sivas’ın Sarkışla ilçesinde doğmuştur.Kendisi 1968 yılında Sivasta resmi olarak, doğduğu ilçesi olan Sarkışla’da Genç Ülkücüler hareketine katılarak siyaset hayatına başladı..Daha sonrasında Üniversite eğitimini almak üzere Ankara’ya taşındıktan hemen ardından Ülkü Ocakları Genel Merkezinde görev aldı.Sonrasında zamanla Ülkü Ocakları Yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel başkanlığı yaptı.Muhsin Yazıcıoğlu 1978 yılında kurulan Ülkücü Gençlik Genel Başkan’ı ve kurucusu olmuştur.

O dönemlerde yaşanan Bahçelievler olayında ve Kahramanmaraş katlimalarında hakkında çıkan kararla yargılandı.Uzun süre hücrede kaldı,hapiste kaldı hepsinde de suçsuz olduğu anlaşıldı ve beraat etti.Yattığı 7.5 yılın 5,5 yılını tek odalı hücrede kaldı kalan 2 yılını da Mamak cezaevinde yere yattı.Bu arada şiir le deilgilenen Muhsin Yazıcıoğlu hapiste “Üşüyorum” adlı şiirini yazdı.

Bu esnada Muhsin Yazıcıoğlu Hapisten çıktıktan sonra bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisinde siyasi anlaşmazlıklar uyuşmazlıklar görüş farklılıklar sonucunda 5 millet vekili arkadaşı ile  1992 yılında Büyük Bİrlik Partisi ( BBP ) ni kurdu ve partinin Genel Başkanı olarak hizmetine devam etti.Bu zaman süresinde Yazıcıoğlu birçok partiden Sivas Milletvekili olarak adaylığını koydu. Bu partilerden bir kaçı Refah Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi, Islahatcı Demokrasi Partisi gibi partilerden milletvekili seçilmiştir.

25 Mart 2009 tarihinde Helikopter’le Kahramanmaraş mitinginden dönerken Yozgat’taki mitingine gitmekte olan Yazıcıoğlu faili meçhul olan bir sebepten dolayı helikopter düştü.Kazanın sonrasında iletişime geçen İHA muhabiri İsmail GÜNEŞ 112 acil servisi aradı ve ayağının kırıldığını ve Muhsin YAZICIOĞLU‘nu göremediği bilgisini verdi.Yaklaşık 45 dk. telefon görüşmesinden sonra hala yeri tesbit edilemeyen kazanın nedeni tesbit edilememiş.

Daha detaylı bilgiler için Muhsin YAZICIOĞLU hakkında hazırlanmış alttaki videoları izleyebilrsiniz.

“Muhsin Yazıcıoğlu niçin öldürüldü?” İsmet Özel

Trt de Yayınlanan Faili Meçhul Cinayetler.

TV 24 ‘de yayınlanan Keşke Olmasaydı.

No Responses to “Muhsin Yazıcıoğlu Hayatı”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir