Hgs Nasıl Alınır

Hgs Nedir, Hgs Gerekli evraklar, hgs bakiye sorgulama, hgs müşteri hizmetleri

Selamun Aleyküm,

Hgs Nedir?

Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen kısaca HGS etiketi ( kartı ) biz araç kullanıcıların otoban gişelerinde, köprü gişelerinde daha hızlı geçiş sağlayan, trafiği aksatmaması açısından yapılan ve 1 OCAK 2013 tarihinde zorunlu olarak yürlüğe giren bir sistemdir.Yani bu demektirgi elinizde bulunan Kgs kartlarınızın kullanımı olmayacaktır.

 

Hgs Etiketi ( Kartını ) Nereden Alabilirim?

Hgs Etiketi’ni şimdilik size en yakın Ptt şubelerinden veya köprü otoban girişlerindeki mobil araçlardan temin edebilrsiniz.İleriki zamanlarda bakkallarda, marketlerde, büfelerde ve çoğu iş yerlerinden temin edebileceksiniz.

Hgs Etiketimi ( Kartımı ) Nerede Doldurabilirim?

Sahip olduğunuz Hgs etiketini ( kartını ) Size en yakın Ptt şubelerinde, köprü, otoban gişelerindeki Ptt mobil araçlarda hgs etiket dolumu yapabilrsiniz.Kısa zaman sonra Herhangi bir bakkal, market, büfe ve buna benzer iş yerlerinde hgs dolumu yapabileceksiniz.

Hgs Etiketi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hgs etiket ( Kartı ) için başvuru şahıslar için araç ruhsatı ve ruhsat sahibi ve hgs başvuru için gerekli evrakları doldurması yeterlidir.Kısaca ruhsat sahibinin gitmesi gerekmektedir.Yada vekalet verdiği kişi de gidebilir.

Hgs etiketi şirketler için Şirket sahibi olduğunu gösterir belge yetki belgesi, vekaletname, imza sirküsü ile kimlik başvuru yapan kişinin kimlik belgesi olması gerekmektedir.

Hgs Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Hgs müşteri hizmetleri numarası 444 1 788

Hgs Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hgs hesabınızın bakiye sorgulamasını Ptt’nin Hgs sayfasından ve Ptt şubelerinden yapabilrsiniz.Ptt nin HGS Sayfası İçin Tıklayın.

Kgs kartımdaki bakiyemi Hgs etiketine aktarabilirmiyim?

Evet eski Kgs kartınızdaki bakiyenizi en yakın ptt şubesinden kontorünüzü aktarabilirsiniz.

Hgs Etiketi Almanın Maliyeti ( Ücreti ) Nedir?

Hgs etiketi almanın ücreti 5 tl’dir.İlk etapta 30 tl bakiye alma şartı vardı fakat Ulaştırma Bakanlığı 30 tl şartını ortadan kaldırdı.

Hgs Etiketini Nasıl Kullanılır?

Hgs etiketi size 2 adet olarak verilecektir. Bir tanesini ruhsata diğerini ise aracın ön camında orta kısım üstten 5 cm kadar alt tarafına yapıştırmanız ( takmanız ) gerekmektedir.

No Responses to “Hgs Nasıl Alınır”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir