Hani Anadolu Bir Göçmen Yurduydu…

“Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu’na” katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Çin Devlet Başkanı Şi ile basına kapalı olarak 45 dakika görüştü. İki ülkenin heyetleri arasında;

“Suçluların karşılıklı iadesi anlaşması, uluslararası karayolları üzerinde taşımacılık anlaşması ve Çin Halk Cumhuriyeti ile karşılıklı kültür merkezlerinin kurulmasına ilişkin” anlaşma imzalandı. “

Suçluların iadesi anlaşması” hakkında gazetecilerin; Spesifiki bir iade söz konusu olacak mı? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Spesifik demeyelim de içeriğinde ifade ettikleriniz de söz konusu. Gerek BM mülteciler yüksek komiserliği kapsamında olanlar var. AB kapsamında olanlar var. Bunun dışında kalanlar ilk etaptadır. Onun dışında olanlar bir iadeye müsaitse olur. Bunun dışında yasal olarak verilmesi olanlar varsa verilebilir” dedi.

İşgalci Çin devleti uzun yıllardır Türkistanlı Müslümanlara yönelik katliamlar yapıyor. İslam’ın bütün emirlerini yasaklıyor, baskı ve işkence ile de bütün yasakların yapılmasını emrediyor! Bu durumda Türkistanlı Müslümanlar iki seçenek arasında kalıyor: Ya hapis, işkence ve ölüm! Ya da güvenli bir ülke bulmak için -denizleri aşabilirlerse şayet- Türkiye gibi ülkelere sığınmak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki gün önce Çin zulmünden kaçarak onurlu bir yaşam sürmek isteyen Türkistanlı Müslümanlara bu kapıyı kapattı. Hâlbuki Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan yaklaşık 2,5 ay önce şöyle diyordu:

Anadolu, şu topraklar bir göçmen yurdudur. Yüzyıllardır bu topraklar, ülkelerinde zulüm, baskı ve şiddet gören mazlumlar için güvenli bir liman olmuştur.”

Şu arşiv videosunu izleyin birde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan vicdanlara dokunacak ‘BORALTAN’ hikayesi…

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir