Samsung Galaxy Ace gt-s5830i Format Atma

Samsung Galaxy gt-s5830i hard format

Samsung Galaxy gt-s5830i hard formatSamsung Galaxy gt-s5830i cihazlara format atma ( hard format ) telefon kilitlendikten sonra pin kodu girip telefon güvenliği gmail mail adresini bilmeyeneler herhangi bir sebeple yada yanlışlıkla girip te sonradan unutanlar için bilmeyenler için tek çözüm yolu budur.( Çok fazla model denemesi! yanlışını düzeltme )

Öncelikle telefonunuzu kapatıyorsunuz

Telefon kapalı durumdayken bataryayı çıkarıyoruz 10 saniye batarya çıkık durumda bekliyoruz.

Ardından bataryayı taktıktan sonra sol taraftaki ses yükseltme-azaltma tuşuna – menü tuşuna ve açma kapama tuşuna aynı anda yaklaşık 5  6 saniye samsung logsu yada samsung yazısı gelinceye kadar basılı tutuyoruz logo ekrana geldiğinde basma işlemini sona erdiriyoruz.

Karşımıza kırmızı yazılı bir ekran geliyor ses ayar tuşları ile alttan ikinci sıradaki menüyü( wipe data/factory reset ) seçiyoruz ardından telefonun menü tuşuyla işlemi başlatıyoruz.

Daha sonrasında karşınızı alta dizili no, no, no seçenekleri gelecek 1 tane yes seçeneği olacaktır yes seçeneğini seçiyoruz ardından tekrar menü tuşuna basarak işlemi başlatıyoruz.

Sonrasında karşımıza çıkan menü seçeneklerinden reboot system now seçeneğini seçtiğimizde telefon kendini yeniden başlatacak.Ardından ilk türkçe menü olarak yeniden gereken ayarlamalar yapılarak sistemi yeniden kurmuş olacağız.

Detaylı video anlatımı alttaki videodan faydalanabilirsiniz.

[important]Android Samsung Galaxy gt-s5830i hard format. [/important]

Fatih hakkında 59 makale
Sitenin amacı web internet hakkında tecrübe,öneri, ve görüşlerimi sizlere sunmak ve faydalı olabilmek. Bizlere en iyi desteğiniz yapacağınız yorumlarınızdır.Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

4 yorum

  1. Telefonumda aynısını yaptım fakat reboot system now dedikten sonra samsung yazısı geliyor biraz daha bekledikten sonra telefon kendine rest atar gibi açılırkenki animasyonu yapıyor gene samsung yazısına gelip orda takılıyor.Bu olay hep böyle devam ediyor çözümü yok sanırsam çünkü daha böyle bi sorunla karşılaşan yok internette aradım bulamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*